.

XIII Dzień Papieski "Jan Paweł II - Papież dialogu" obchodzony w  ACE [13.10.2013 r.]

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, był obchodzony 13 października pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu".

„Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji
może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.
Zmiana sposobu debaty, zarówno publicznej, jak i w wymiarze indywidualnym, jest zadaniem nie cierpiącym zwłoki.
Dyskusja i polemika, jakkolwiek niejednokrotnie konieczne, nie zaspokajają potrzeby głębokiego spotkania pomiędzy ludźmi,
na gruncie szacunku i zakładanej uprzednio dobrej woli dotarcia do prawdy o sobie nawzajem, o człowieku i jego miejscu w świecie,
o sensie życia, wreszcie o możliwości spotkania Boga, a więc o odkrywaniu Prawdy Ostatecznej.”

– ks. Dariusz Kowalczyk - interpretacja hasła Dnia Papieskiego.

{źródło: witryna Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dzielo.pl}

01 02 03 04 05 06 07

joomla jquery lightboxby VisualLightBox.com v5.7

Szkolna katechetka pani Anna Wach razem z uczniami przygotowała okolicznościową wystawę na holu głównym ACE.

.